Bu daha başlangıç…
Ne güzel maç oluyor,  herkes efendi gibi topunu oynuyor derken, küme düşmeyi en çok hak eden takım demeye evrildi düşüncelerim.

Galatasaray'ın ne kadar düşmanı varmış arkadaş....

Beşiktaş maçına kadar, aylarca biçildik. Cezalar yedik, gollerimiz yalandan iptal edildi, penaltılarımız es geçildi... Bunlar yapılırken "hakemler de insandır, hata yapabilirler" dendi. Hakemler "adaletli" maç yönetince, hakeme düdük astırmak istediler.

Geçen yıl Süper kupada Rodrigues'in pozisyonunda hakem Akhisar'a kırmızı vermemiş, kupayı bizden çalmıştı. Gökseller, Aliler,  Azizler çok mutluydu o zaman. Çünkü GS aleyhine yapılan hatalarda hakemler insan, adaletli yönetimde hakem şeytan! 

Akhisar dün belki de alabileceği maçı Göksel Gümüşdağ, Ali Koç gibi isimler yüzünden kaybetti. Yok yere, kendilerini rezil edercesine o kadar çok Galatasaray konuştular ki, medyayı o kadar ateşe verdiler ki, Akhisar da etkilendi işte.

Maç 1-0. Harika da bir gol atmışsın. Penaltı yaptırıyorsun. Yaptırma? Hadi penaltı kaçtı, avantaj üstüne avantaj sağladın. İkinci penaltıyı niye yaptırıyorsun? Sen Miquel Lopes, neye itiraz ediyorsun, hakemin üstüne niye yürüyorsun. Adamın ayağına makas attığının hiç mi farkında değilsin yoksa algı operasyonlarına yenik mi düştün?

Bugün bu maçta iki hata yapıldı. Birincisi, Galatasaray'ın bir penaltısının es geçilmesi, ikincisi de kaleci Fatih'in atılmaması. Zamanında Bülent Korkmaz hakeme alkış yaptı diye sarı görüp, sarıdan sonra tekrar alkış yapınca kırmızı görmüştü. Hem de Lambabahçe derbisinde. Açın internetten o zamanın gazetelerini, bir tane ağlayan var mı. Ağlanmamalı çünkü hakemi alkışlamanın cezası sarı karttır! Fatih sarısı varken her pozisyonda hakeme "yine penaltı çalsana" dedi. Maçın bitiş düdüğüne kadar,  topu oyuna sokmadı. Golden sonra topu hakeme fırlatmaya kalktı. İkinci sarıyı bir türlü görmedi. Biz konuşsak neler olur? Muslera bu hareketi yapsa,  basın ve düşmanlar ne senaryolar yazar,  nerelere şikayet ederler... 

Ahh ahh... 

Halbuki 1-1 olsa ne yazar,  bu final maçı! Dönüşü yok, rövanşı yok. Saldırsana! Kupa gittiyse sebebi bu algı operasyonlarına yenik düşenler! Lopes'in net penaltıda bu kadar çıldırırcasına itiraz etmesi ve kırmızı kart görmesi bana hiç samimi gelmedi, Lopes muhtemelen tatile erken çıkmak için, bile isteyen kırmızıyı gördü. Fatih de bunun için çok uğraştı ama olmadı.

Zaten ortada bir kupa varsa, Galatasaray talibi değil sahibidir, bunu herkes biliyor. Dün her ne kadar gölge düşürmeye çalışsalar da  o kupa Galatasaray'ın müzesinde.

Küçük Aziz, yani vizyon başkan da ilk Galatasaray kupasını bu vesileyle kazanmış oldu. Daha nicelerine..

 

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu