Beşiktaş`ın inadı inat!
Geçen hafta Galatasaray derbisini kaybederek belki de şampiyonluktan olan Beşiktaş, dün akşam ne olursa olsun şampiyonlar ligi vizesi için, ligi ilk iki içinde bitirmenin hesaplarıyla Alanyaspor maçına çıktı. Son haftalardaki müthiş oyunuyla yine sahadaydı. Ljajic ve Burak Yılmaz yine formlarının zirvesindeydi. Alınan 2-1’lik galibiyet son iki hafta için halâ bir umut. (Futbolda matematiksel olarak şansınız varsa, her zaman bir umut vardır). Belki de Beşiktaş yönetiminin en büyük üzüntüsü Burak’ı sezon başı transfer etmemek olmuştur.

DEFANS YİNE SALLANDI!

Dünkü maçta defans hattında yine tehlike çanları çalıyordu. Savunma dengesi bir türlü oturmuyor. Mirin her an hata yapabilecekmiş  gibi oynuyor. Yeni sezonda yönetimin defans hattına çok iyi takviyeler yapması gerekiyor.

Alanyaspor takımını da dünkü oyunundan dolayı kutlamak gerek. Maçı güzelleştiren ve heyecan katan bir takım oluşturduğu için Sergen hocaya da ayrı bir parantez açmak lazım. Mükemmele koşuyor…

Beşiktaş taraftarlarından, maç içinde yine tribünlerden Fikret Orman ve yönetimine protestolar vardı. Geçtiğimiz Pazar günü üst üste 5. kez başkanlığa seçilen,  Sayın Fikret Orman 3 sene daha görevinin başında olacak. Kendisine, görevinin tekrardan hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bence protestolar yerine, ligin sonuna kadar takıma destek olunmalıdır. Evet, yeni sezonda yapılacak transferler ve yeni  teknik direktör için taraftar fikrini beyan edebilir. Ancak şu anda ne olursa olsun, şampiyonluğu son haftalara kadar kovalamış, Şampiyonlar Ligi şansı devam eden bir takımdan bahsediyoruz. Biraz anlayış lütfen…

Bu arada Beşiktaş taraftarı Sergen Yalçın’a gösterdikleri sevgi ve ilgiyle, takımın başında kimi görmek istediğini dün yönetime iletti. Bir kaç güne kadar yönetimin yeni teknik direktörü  açıklayacağı kanaatindeyim.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu