Yusuf çıkarılmasa Fener biterdi!
Trabzonspor’un, Fenerbahçe maçının ilk dakikalarından itibaren sahaya galip gelmek için çıktığı her pozisyonda belliydi.

Maçın ilk yarısında Trabzonspor gol yollarına değişik ve güzel paslarla gitmeye çalışırken Fenerbahçeli oyuncular faullerle rakibini durdurmaya özen gösterdiler.

Buna rağmen Yusuf Yazıcı’nın güzel bir paslaşmayla attığı gol Trabzonspor’u öne geçirmesi güzeldi ama ilerleyen dakikalarda kontrataklarla gol arayan da  Trabzonspor’du.

Fenerbahçe 1-0 mağlup durumdayken devamlı top çeviren Trabzonspor kontrataklarla gol aradı.  İkinci yarıda yapılan değişiklikler sahada 10 kişi kalmış Fenerbahçe’yi bunaltırken golü atan Yusuf Yazıcı’nın çıkarılması yanlıştı.. Çünkü Yusuf Yazıcı sahada gerek rakibe baskı yapması gerek top dağıtarak rakibini zor duruma düşmesini açısından egerkli bir futbolcuydu. Üstelik Yusuf, Fenerbahçe’nin panik yapmasını da sağlıyordu.

FENERBAHÇE 1 PUANA ÇILDIRDI!

İkinci yarı Fenerbahçe’de oyuna dahil olan Valbuena soldan tehlikeli ataklarıyla 10 kişi kalan Fenerbahçe’yi ateşlerken, Trabzonspor defansını da zor durumda bırakarak takımına güç katan oldu. Maalesef Ünal Karaman’ın son dakikalardaki değişikleri 10 kişi kalan Fenerbahçe’nin özellikle Valbuena’nın  ataklarında zor duruma düştü ve nitekim son dakikada yediği golle Fenerbahçe’yi kendi evinde yenmenin mutluluğunu yaşayamadı!... Böylece Fenerbahçe de güçlü rakibi Trabzonspor’a karşı aldığı 1 puanla sevinçten çıldırdı!...

Küme düşme hattında korkulu günler yaşayan Fenerbahçe 40 bin taraftarının önünde Trabzonspor karşısında attığı son dakika golüyle aldığı 1 puana sevinmesi de maçın en önemli anlarıydı. Maçın büyük bölümünde yaptığı kurtarışlarıyla maçın kahramanı olan Trabzonspor kalecisi Uğurcan’ın son saniyelerde yediği gole sadece kader diyebilirim.

Oyunun tamamında oynadıkları futbolla Fenerbahçe’ye ecel terleri döktüren Trabzon’un liseli yıldızları tüm dünyaya yeteneklerini gösterdi.

Maç sonunda Fenerbahçeli oyuncuların sevinci karşısında son saniyede yenilen golle üzülen Trabzonsporlu oyuncuları kutluyorum.

SEN KİMSİN VOLKAN? GÖLGE ETME YETER!...

Ancaaaakkk sahada olmamasına rağmen iki takım arasında centilmence geçen bir maç sonrasında Fenerbahçe’nin kaptanı da olan Volkan Demirel yapacağını yaptı ve  maçı gölgede bıraktı… Bu tip futbolcuların artık sahalarda olmaması gerekir ve derbiler de centilmence oynanan futbolla bitmelidir.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu