Midemi tribünde bıraktım!
Dün midemi tribünde bırakıp eve geldim, öyle bir ağrı, öyle bir stres...

Zaten Yaşar Kemal Uğurlu bence, Türkiye'nin en gereksiz hakemi. Adamın koşusu bile sinir bozucu, kartı cebinden çıkarışı sinir bozucu, ayakkabılarını bağlayışı sinir bozucu. Bunu hakem diye maçlara koyanlar da bunun bir diğer versiyonu zaten.

Alışkınız birilerinin "bazı takımları’’ ince ince doğrayışına, gözümüze batmıyor. Ama  bununki batıyor. İstatistiğe bakın, hak vereceksiniz.

Yaşar Kemal Uğurlu / Galatasaray

8 Maç

1 Galibiyet

1 Beraberlik

6 Mağlubiyet

Yönettiği 8 maçta Galatasaray'ın aleyhine; 26 sarı, 4 kırmızı kart çıkarırken, 4 tane de penaltı kararı verdi! Galatasaray'ın rakiplerine ise sadece 7 sarı kart gösterdi ve hiç üzmedi.

Şimdi ligin en az faul yapan takımına bakalım kimmiş, siz bakarken ben söyleyeyim. Galatasaray! Ligin en az faul yapıp, en çok kart gören takımı. Hakem istatistiği de ortada, yorum sizin.

Diğer sinir bozucu olaylara gelmeden, maç hakkında konuşalım. Diagne hala şişirilmiş bir balon gibi. Neyse, en azından artık penaltılar kaçmıyor. Linnes Allah'ın bir lütfu, kuzeyin kralı! İptal edilen goldeki koşusu, topu çizgide yakalayışı inanılmazdı. O olmayınca da penaltı yaptırdı zaten. Nerede görev verirsen orada oynayan görev adamı.

Onyekuru her gün daha da düşüyor, Rodrigues de böyle olmuştu. Ama Rodrigues'in en kötü hali de, Onye'nin en iyi haliydi orası ayrı.

Emre Akbaba şu anki haliyle kesinlikle ilk 11'e uygun değil. Biraz daha iyileşmesi, biraz daha kondisyon yükseltmesi lazım, 11 için erken olduğunun sinyallerini dün maçta verdi.

Marcao karta kadar mükemmeldi diyeceğim de, adam karttan sonra bile sadece 10-15 saniyelik düşüş yaşadı, sonrasında yine mükemmeldi. Donk müthiş bir joker, stoper, defansif orta saha, forvet... Nereye koyarsan oynayabiliyor.

Malatya'dan Guilerme, geçen maç Luyindama'yı, bu maç Marcao'yu cezalı duruma düşürdü. Adamın kendi takımına katkısı sıfır, bize zararı dünya kadar! Kartlar da karttı şimdi, orası ayrı.

TARAFTAR NE YAPIYOR?

Taraftar; iki haftadır hatalı. Geçen hafta futbolcu yuhlaması, bu hafta penaltıda yaptıkları. Takıma inanılmaz katkıları varken, maçı adeta yaşarken, penaltıda Diagne diye bağırmaları, bizleri epey üzdü. Diagne kim? Dünkü çocuk. Penaltıyı atmasını istediğin futbolcu için tezahürat yaparsın tabi fakat, başka bir futbolcu topu almış ve başına geçmişse, sen diğerinin adına bağırmamalısın. Bıraksaydık da Belhanda atsaydı penaltıyı, ne var? Belhanda'nın şu takıma Diagne denen adamdan 100 kat fazla katkısı var. Onun kalbini kırmak günün en gereksiz hareketiydi.

FATİH TERİM DE AKLA ZARAR!

En çok gelmek istediğim noktaya gelip yazımı sonlandıracağım. Maçın hakemden sonraki ikinci sinir bozucu ismi Fatih hocadan bahsedeceğim... Fatih Terim'e çok kızmışızdır, çok da savunmuşuzdur ama, en kızdığım an bu oldu. Ona daha önce bu denli sinirlenmemiştim.

Fener maçında alınacak mağlubiyet hocaya yazar. Beraberlik alırsak, galibiyetin gelmemiş olması hocaya yazar. Kadıköy'de Fenerbahçe'yi 20 senedir yenemeyen Galatasaray, yine yenemesin, o da hocaya yazar. Galatasaray Kadıköy'de Fener'e 10 atsın, 20 atamamış olması hocaya yazar! Daha başlamamış, oynanmamış maçın bütüüün kötü senaryoları hocaya yazar çünkü bunu o istedi.

Şu 34 haftada oynayacağın en önemli mücadele Fener derbisi. Dünyadaki birçok ülkede canlı yayınlanacak, futbolla ilgisi olmayan kesim bile maçı mutlaka takip edecek, belki yine birilerinin kalbi, maçın heyecanına yenik düşecek ve hayatını kaybedecek. Şimdi sen ekrana çıkıp "olsun ya, o oynamazsa başkası oynar diyorsun ya rahatlıkla, insanlar için ne kadar önemli, onu anla istedim bunu yazarken.

"2-0 galipken iyi oynayan stoperi çıkarmak mantıksız geldi. Ya çıkartsaydım ve 2-1'e 2-2'ye gelseydi skor, ne olacaktı" dedin ya hoca, hah işte orda kendinle çeliştin. Eğer sen Ahmet ve Semih'e güvenseydin, Marcao çıktığında skor 2-2 olabilirdi ihtimalini zaten düşünmezdin. Sahanda %70lik top oynama üstünlüğüyle oynadığın takıma karşı bile "Marcao çıkarsa 2-2 olur" diye düşünüp, olsun Fener maçına başkası oynar diyorsan, ben buna inanmam işte. Yazıksın Hoca!...


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu