Galatasaray / Gündem

Saray’da Sultan II. Mustafa devrinde AliCENGİZ oyunları

Galatasaray Spor Kulübü’nde Mekteb-i Sultani’yi ayıklama operasyonu başlatıldı. Başkan Mustafa Cengiz kongre  Divan Başkanlığı yapmış Metin Aslan’ı Disiplin Kurulu’na yolladı!
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz seçildiği günden beri anlaşılmaz bir şekilde liselilere karşı savaş açtı. Saray’daki yeni  Sultan II. Mustafa  bu kez de son kongreyi yöneten liseli Divan Başkanı Avukat Metin Sinan Aslan’ı,  Galatasaray tarihini inkar edercesine sudan bir sebepten ötürü Disiplin Kurulu’na havale etti.

Galatasaray çalkalandı. Medya sadece işin sansayonel haber yanına baktı!... Olayın çirkinliğini soruşturmak yerine Galatasaray’ı hırpalamaya kalktı. Oysa Sultan II. Mustafa yönetimi  yetkilerini kötü kullanarak listesine Disiplin Kurulu üyesi olarak aldığı mütecaviz Ayhan Yeğinsu’yu korumak için görevini kötüye kullandı.

İşte Metin Aslan’ın Disiplin Kurulu’na yollanmasının ve kötü amacın hikayesi;

DİSİPLİN’E GİDEN YOLDA NELER OLDU?

Mustafa Cengiz 29 Eylül 2018’de kulüp üyelerini çok tedirgin eden ucu açık büyük yetkiler istemiş, Kongre de Mustafa Cengiz’e bu yetkileri vermemişti.

Bu Genel Kurul’un Divan Başkanı da bugün disipline gönderilen liseli Avukat Metin S. Aslan’dı. O kongrede eski kongre divan başkanlarından Metin Ünlü kürsüde konuşurken Cengiz yönetiminden Metin Karakaya ile Disiplin Kurulu üyesi Ayhan Yeğinsu Divan Başkanlığı kürsüsüne yürümüş, Metin Aslan ile ekibine sert ve uygunsuz sözler sarf etmişlerdi… 

Divan Başkanı Metin S. Aslan da; hadlerini aşarak kürsüye çıkan ve Divan’ı zorlayan Yeğinsu ve diğer üyeleri uyarmıştı. Olayın ardından Aslan ve Divan Kurulu bir tutanak hazırlayıp olaya karışanların ‘tüzüğün ilgili hükümleriyle disipline sevk edilmesi gerektiğini’ yönetime yazılı olarak bildirmişti.

Mustafa Cengiz Yönetimi, aradan 2.5 ay geçmesine rağmen bu başvuruyu Disiplin Kurul’una havale etmedi. Metin Aslan’a da cevap vermedi. Oysa Yönetim Kurulu’nun görevi, verilen dilekçeleri hiçbir şarta bağlı olmaksızın Disiplin Kurulu’na sevk etmekti… Bekletme ve itiraz hakkı yoktu.

Metin Aslan, 2.5 ay zarfında cevap alamadığı için konu hakkında ne işlem yapıldığını öğrenmek üzere yönetime bir dilekçe daha sundu ona da cevap alamadı.

ALİCENGİZ OYUNLARI BAŞLIYOR

Zor durumda kalan Galatasaray Başkanı Sultan II. Mustafa sonunda çareyi buldu. Ayhan Yeğinsu da Metin S. Aslan’ı Disiplin Kurulu’na yollayacaktı. Senaryo hazırdı. Yeğinsu da ‘Divan Başkanı Metin S. Aslan Kongre’de üyelere kaba davrandı’ diyerek dilekçesini yönetime verdi.

İşlem tamamdı!...

Kulüp Başkanı Sultan II. Mustafa,  AliCENGİZ oyunlarına devamla  bu kez 2.5 ay beklettiği Metin Aslan dilekçesini, Ayhan yeğinsu’nun dilekçesi kendisine gelir gelmez her iki dosyayı da Disiplin Kurulu’na havale etti. Bu şu manaya geliyordu; iki dosyayı birleştirin Yeğinsu’yu yedirmeyin!...

Sultan II. Mustafa’nın padişah fermanını hatırlatan bu hareketi Galatasaraylılar tarafından şiddetle protesto edildi. Yönetimin böyle tarafgir tutumu üyeler arasında ayrımıcılıktı.

Nitekim;

Emir komuta zincirindeki olaylar sonucu Disiplin Kurulu da her iki dosyayı birleştirme ve her iki dilekçe sahibini de birlikte yargılama kararı aldı!

Galatasaray artık iyiden iyiye ilkelerinden sapmış, mektepli-mektepsiz ayrımını körükleyen de mektepsiz Ayhan Yeğinsu üzerinden Sultan II Mustafa olmuştu…

BU AYIBA İMZA ATAN BAŞKAN MUSTAFA CENGİZ’E ÜYELER NE DİYOR?

Bir kısım kulüp üyeleri ise; Kongre Divan Başkanı Metin Aslan’ın ‘konuşmacıların kürsü dokunulmazlığını koruyarak, kişilerin düşüncelerini özgür biçimde ifade etmelerine olanak sağladığı için takdir edilmesi gerekirken “ilginç” gerekçelerle disipline sevklerini “rezalet” olarak niteliyorlar.

AMAÇ 23 MART 2019’DAKİ MALİ KONGRE’DE ASLAN’I BY-PASS ETMEK

Mustafa Cengiz Yönetimi’nin  yaptığı tarafgir tutumun altında yatan gerçek de; 23 Mart 2019’da yapılacak Olağan Mali Genel Kurul’da Metin S. Aslan’ın kongreyi yönetmesine mani olmaktı.

Mustafa Cengiz ibra edilmemekten korkuyordu!

Bir kongrede Genel Kurul’a ‘köfteler’ diye hitap edebilme cesaretini kendinde bulan Mustafa Cengiz başkan oldu olalı Galatasaray’da huzur kalmadı. Herkes kafasını giyotinden kurtarmaya çalışıyor. Bu gidiş hayra alamet değil!

Dikkat!...

Asrı aşmış saygın camia Galatasaray, kifayetsiz muhterisler tarafından bölünüyor…
Bu haber 03.03.2019 11:22:56 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Kostas Sloukas’ın acı günü  

 • Çabaladık ama geri dönemedik !

 • Seride durum 1-1'e geldi...

 • 'Azmettirici Fenerbahçe Başkanı'dır'

 • UEFA Uluslar Ligi'nde ilk şampiyon Portekiz  

 • İlk maç Fenerbahçe Beko'nun...

 • Deschamps: Türkiye 3 puanı tamamen hak etti

 • Dünya Şampiyonu Fransa'yı 2-0'la geçtik...

 • İşte Türkiye-Fransa maçının ilk 11'leri...

 • Hazard, 140 Milyon Euro'ya Real Madrid'de

 • Son Dünya Şampiyonu Fransa Konya'ya geldi...

 • Rıza Çalımbay, 6 yıl sonra yine Sivasspor'da!

 • Hollanda, İngiltere'yi çaresiz bıraktı...

 • Bundesliga'da en iyi çaylak, bizim çaylak!

 • Alanya'da Erol Bulut'la prensip anlaşması

 • Yeni Malatyaspor, Ali Ravcı'dan memnun...

 • Tahincioğlu BSL'de finalin adı: Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko

 • Trabzonspor, Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı

Benzer Haberler

Futbol Ligleri Puan Tablosu