Psikopat bir takım !
Psikopat bir takımın psikolojisi bozulmuş taraftarları, merhaba !

 Fenerbahçe 2 hafta önce yine Kadıköy'de, rakibin henüz ilk yarıda 10 kişi kaldığı bir maç geçirmiş ve kazanamamıştı(Konyaspor). Geçtiğimiz gün rakip yine 10 kişi kaldı hem de Fenerbahçe öndeyken ancak az kalsın yine kazanamıyorlardı. Rakip 10 kişi kalınca konsantrasyonun düşebilir, yoruladabilirsin ama bir şekilde oyunu tutmayı öğrenmen gerek, üstelik bu maç Kadıköy'de oynanıyorsa.

 Fenerbahçe aynı geçen hafta olduğu gibi maç daha rayına oturmadan ilk dakikalarda erken bir gol yedi ve golünde etkisiyle istediği baskıyı kuramasada sonradan hücumdaki hareketliliği artırmayı, akabinde de baskı kurmayı başardı. Baskıyla beraber art arda 2 gol bulan Fenerbahçe rakibinde 10 kişi kalmasıyla kontrolü ele geçirdi geçirmesine ancak 2. yarı sahaya yorgun bir Fenerbahçe ile maçtan ümidini kesmemiş bir Çaykur Rizespor çıkınca maçın devamı pek de seyircilerin beklediği gibi gelişmedi.

 Fenerbahçe dağınık yakalandığı bir pozisyonda golü yedi ve sarı lacivertli ekibi bir korku sardı. Uzun süredir sıkıntılı dönemlerden geçen ve istediği sonuçları bir türlü alamayan takımların yenilen gollerin ardından panik yaşaması oldukça olağan bir durum, Fenerbahçe'de yediği golün ardından bunu yaşadı.

 Ersun Yanal'ın müdahaleleri oyuna bir nebze etki etse de o penaltı olmasaydı Fenerbahçe yine de golü bulurmuydu bilinmez ama sonuç olarak Fenerbahçe golü buldu ve maçı kazandı.

Valbuena yorulunca...

 Fenerbahçe'nin sahadaki en teknik isimlerinden olan Valbuena yorulunca takım ileride kıvamını kaybediyor. Bundaki en büyük etken yeni inşaa edilmiş bir 11'in sahada olması. Diğer faktörler ise Beşiktaş maçının belki fiziksel olmasa da (ki bu da olabilir ) mental yorgunluğu ve 10 kişi olan rakibe karşı Kadıköy'de önde olmuş olmanın verdiği rahatlık.

 Lakin Rize'nin direnci bir de maça olan inancı devam edince golü buldu ve bize heyecanlı bir maç izlettirdi. Fenerbahçe'deki defolar sürüyor ancak öyle ya da böyle dün çok kritik bir maçı kazandı, eğer dün oynanan maç kazanılmasaydı 'Fenerbahçe düşer mi hiç ya' dediğimiz takım ciddi ciddi büyük bir baskının altına girmeye başlayabilirdi; daha önce düşmüş büyük takımların örnekleri de var sonuçta.

Fenerbahçe iyisiyle kötüsüyle, taraftarlarını hop oturup hop kaldırdığı, strese soktuğu, sinirlendirdiği ve sonunda sevindirdiği bir maçın ardından daha hanesine 3 puan yazdırmayı başardı. Bu takıma kalbin ve insan psikolojinin dayanması gerçekten zor. Allah tüm Fenerbahçe taraftarlarına sabır versin...

PENALTI KURALLARA GÖRE DOĞRU

Penaltı pozisyonunda ofsayt olduğu doğru ancak kural kitabında;aktif şekilde ofsayte girmediği,pozisyon başlamadığı müddetçe ofsaytin geçerli olmayacağı yazıyor ve bu pozisyonda bu kurala dahil olarak gözüküyor. Bunun için penaltı ve gol nizami. 

Fakat pozisyon diğer yazılı olan kurallara ve birçok insanın inisiyatifine bırakıldığında 'ofsayt kararı verilmesi gerek' kanısına varılıyor ve bence de bu kuralın değişmesi gerekiyor.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu