Kartal sallandı ama yıkılmadı
Dün Vodafone Park’ta Beşiktaş ile Konyaspor arasında çok müthiş bir maç izledik. Her iki takımın da amaçları aynıydı, puan cetvelinde  yukarıda kalabilmek.

Kara Kartal her zamanki gibi oyuna müthiş bir tempoyla başladı. Maçın temposunu, baştan sona kadar ev sahibi belirledi. Konyaspor rakip kaleye iki kez geldi ve iki gol attılar. Kaleci Karius, ilk golde formsuzluğun zirvesindeydi. Ardından Karius taraftardan uzun süre protesto gördü. Maç oynanırken kaleyi koruyana yapılan protesto doğru mu bu ayrı konu? Kaleci daha fazla oyundan düşsün, daha fazla gol yesin diye mi yapılıyor bu protestolar? Nitekim Maçın sonunda Şenol Hoca basın toplantısında, Tolga Zengin kadro dışı kalmasaydı, direk onu oynatırdım diyerek noktayı koydu.

Oyun için de Konyaspor kontratak düzeninde bir oyun sergiledi. Bu konuda aksayan Traore daha ilk yarı bitmeden 36. dakikada oyundan alındı.

Bu kadar baskıya rağmen Kartal maçın uzatma bölümlerine 2-2 berabere girdi. Bu sezon bu kadar baskılı ve güzel oyuna rağmen o kadar çok puan kaybetti ki, buna futbol şansızlığı mı, ya da golcü oyuncu eksikliği mi denir bilemiyorum? Yine aynı senaryo mu olacak derken sahneye 90+3’te Kagawa çıktı. Galibiyeti getiren golü kaydetti. Bu golle 3-2 galip ayrılan Kara Kartal derin bir Oh! çekti.

Ama  Maçın önüne Şenol Güneş’e, Beşiktaş yönetimine ve birkaç oyuncuya( başta Kaleci Karıus) olmak üzere protestolar vardı. Şenol hocaya bence sezon sonuna kadar sabır gösterilmelidir. Tecrübesi ile takımı 34. haftaya kadar başarılı bir şekilde taşır. Tribünler de takıma her daim pozitif destek verip, 12.adam rolü oynamalıdır.

Unutulmamalı ki 4 senede, 2 şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi’nde yenilgisiz gruptan çıkma, UEFA Avrupa liginde çeyrek final başarıları Şenol Hoca ile geldi...


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu