Beşiktaş / Polemik

Gönüllü yazarımız Harun Demirel, Yeter Fikret Orman YETER!

Beşiktaş üzerine oyunlar oynanıyor. Başkan Fikret Orman da bu oyunlara seyirci kalınca kabak Şenol Güneş'in başına patlıyor.
Şenol Güneş’in milli takım sürecini iyi yönetemeyen Fikret Orman topun ağzına geldi. Takımın aldığı sonuçlardan bağımsız olarak yönetim ve teknik heyet yoğun şekilde protestolarla karşı karşıya gelmeye başladı. Daha önceden  eleştiriler olsa da tribünlerin ilk defa bu seviyede tepki gösterdiğine şahit olduk. “Paralar Nerede?” den sonra Beşiktaş nerede… Yönetim istifa…  Şenol İstifa…  sesleri Dolmabahçe’yi inletti.

Bunlar bana yıllar önce yapılan “Yeter Yıldırım Demirören” tezahüratını hatırlattı. Yani Fikret Başkan için yolun sonu karanlık! Yönetim Kurulu beceriksizliği Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın en parlak döneminde transfer komitesi başkanı –ki Fikret Orman bunu reddetti- Erdal Torunoğulları’nı göndermek, Ahmet Nur Çebi ile yolları ayırmak yönetimin aldığı hatalı kararların başında geliyor. Umut Güner ve Metin Albayrak ile ne önceki dönemlerde yaşanan transfer başarısına ulaşılabildi ne de kulüp başarısına. Başkan, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde gelirler/giderler ile ilgili mantıki açıklamalar yapsa da taraftar bunlarla pek ilgilenmez. Taraftar başarı bekler, iyi oyuncu görmek ister. Türkiye’nin en pahalı maç biletini satıyorsan en iyi oyununu göstermek zorundasın.

Bitmedi dahası var;

Takımın Maestrosu olan Oğuzhan neden oynayamıyor?

Babel, Pepe ve Negredo gibi oyuncular sezon başladıktan sonra neden gidiyor?

Bu soruların cevabını vermek zorundasınız sayın Başkan…

İlhan Mansız sağlık sorunları nedeniyle ayrıldı açıklamasını yapıyorsunuz, spor salonlarında futbolcu gibi çalışıyor. Hani bel sakatlığı? Hani sağlık sorunu? Sorunlar oyuncu ve teknik ekipte değil, başkanın Beşiktaş’ı doğrudan kendi çiftliği zannetmesinde!

Siyaset Oyunları Şenol Güneş’in 7 Mart’ta yaptığı yaklaşık 2 saat süren hem tezat hem de şaşırtıcı açıklamalara sahne olan basın toplantısında  gerçekleşti. Defalarca söylediği milli takımla anlaşma ve görüşme yapılmadığı yönündeki açıklamalarının doğru olmadığı ortaya çıktı ancak o bunu seferberlik olarak değerlendirip farklı yöne çekti.

Şenol Hoca; Pepe, Adriano ve Quaresma gibi oyuncuların çok iyi olduğunu ama bilerek oynamadıklarını ima eden söylemlerde bulundu. “İlhan Mansız neden gitti?” sorusu akılları karıştırır cinstendi. Bu kadar muallakta kalan işlerin arkasında neler var, merak konusu.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Şenol Hoca’yı araması, Yıldırım Demirören’in Beşiktaş Başkanının da bilgisi dahilinde teknik adamla gizli görüşmeleri, Nihat Özdemir’in “Beşiktaş’ın durumunu bekledik, son maçtan sonra (3-3’lük Fenerbahçe maçı) milli takıma hemen çağırma ihtiyacı duyduk” benzeri açıklaması başkanın yetersiz kaldığını gösteriyor. Elinde olmayan şartlar başkan Fikret Orman’ın başına patladı. Başkan’ın, alınması gereken kararları almaması, sezon sonu milli takım ve teknik direktör kararlarının belirsizliğinden dolayı beklemede kalması yanlış bir hamleydi. Neşteri erken vurması, topu federasyona atmasını sağlayabilirdi.

Fikret Orman’ın yeni dönem başkanlığını kazanabilmesi için diplomasiden anlayan bir ekip kurması şart. Kulüp etrafında dönen oyunların görünenden çok fazla olduğunu bu basın toplantısı yeterince hissettirdi.

Milli Takım 2017-18 sezonu başında Fatih Terim’in bir kebapçıda yaşadığı olayların ertesinde milli takımdan yüklü bir tazminatla gönderilmesinden sonra yeni arayışlara girildi. İlk aday Şenol Güneş oldu. Ardından Galatasaray’la anlaşmak üzere olan Lucescu ile ani bir anlaşma sağlanarak Türkiye Milli Takımı’nın başına getirildi. Abdullah Avcı, Ersun Yanal ve Aykut Kocaman gibi teknik direktörleri gündeme getirmeyen federasyonda Yıldırım Demirören’in "Abdullah Avcı'ya teklif yapsaydık kafasını karıştırabilirdik, o yüzden kendisiyle hiç görüşmedik" açıklaması manidardı.

Şampiyonlukların üzerine Avrupa’da başarıya gitme hedefi olan Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş’in aklını karıştırmak…

Galatasaray’ın yapılanmaya gidip Lucescu ile anlaşmak üzere iken TFF’nin araya girmesi…

Çok mu normaldi sanıyorsunuz?

Yıuldırım Demirören; Abdullah Avcı’nın aklının karışmamsı için dikkat srafederken neden Beşiktaş ve Galatasaray için aynı şeyleri düşünmedi?

Bin elin parmağını geçmeyecek taraftara sahip Başakşehir’i koruma içgüdüsü nereden gelmekteydi Sayın TFF Başkanı’nın aklına?

Hayret!...

Bu dönemde Fenerbahçe’nin mevcut teknik direktörü ve olası teknik direktör adayları konuşulmadı bile.

Yıldırım Demirören adil davranmadı!

Fikret Orman da Beşiktaş’ın başkanı olarak ağırlığını bir türlü olayların üzerine koyamadı!

Yazık!...
Bu haber 12.03.2019 15:31:49 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Barcelona’dan Abdülkadir Ömür paylaşımı  

 • Semih ve Feghouli'den kötü haber

 • Göztepe'ye bir şok da Kadu'dan  

 • Fenerbahçe'ye Moses'tan kötü haber

 • Göksel Gümüşdağ, Albayrak’ı savcılığa veriyor

 • Galatasaray'dan Semih Özsoy'a yanıt

 • Erzurum, Akhisar'ı dibe attı !

 • Yönetici ve teknik direktörlerden derbi sonrası açıklamalar...

 • Derbide yine itiraz ve tartışma çok, futbol yoktu!

 • Malatya'da kazanan çıkmadı !

 • Antalya'ya tek gol yetti...

 • Ülker Stadı'nda ilk 11'ler belli oldu...

 • Ankaragücü, Kayseri'de lige sıkı sıkı tutundu...

 • Neresinden bakarsan bak HÜSRAN MAÇI...

 • Beşiktaş, lidere 'dur' dedi! Lider 13 hafta sonra kaybetti...

 • Rizespor, Göztepe'ye geçit vermedi...

 • Atiker Konyaspor - Demir Grup Sivasspor: 1-1

 • Kritik mücadelede ilk 11'ler açıklandı...

Benzer Haberler

Futbol Ligleri Puan Tablosu