Bırak bu işleri Ozanım!...
Devre arasında rekor bonservis ücreti karşılığı Galatasaray'dan Stuttgart'a transfer olan Ozan Kabak, attığı iki golle yıldızlaştığı Hannover maçından sonra Alman basınının dikkatini çekmeyi başardı ve Almanya'daki ilk röportajını verdi. Almanya’nın en çok okunan dergilerinden biri olan Kicker'a konuşan Ozan, eski hocası Fatih Terim’den bahsetmekten kendi kariyerine ve Almanya’daki yaşantısı hakkında konuşmaya fırsat bulamadı.

Fatih Terim’in kendisini her zaman takip ettiğini ve devamlı irtibatta olduklarını dile getiren Ozan, eski hocası için ”O benim için bir baba figurü gibi, beni her zaman destekliyor. Almanya'da ilk maçımı Bayern Münih'e karşı oynadım ve Terim, o formamı istedi, kendisine gönderdim.“sözlerini sarfetti.

Futbol oynayan herkes az da olsa bilir bunu. Sahaya çıkar en iyi performansını gösterir formanı terletir ve soyunma odasının yolunu tutarsın. Sonra verirsin formanı malzemeciye güzelce yıkanır ve bir sonraki maça hazır olur giyersin. Tabii forma sıkıntısı çekmeyen mali gücü yüksek takımların son dönemdeki modası da rakip oyuncuyla maçtan sonra formayı değiştirmek. Biraz da adet haline geldi bu durum.

Ama başarıyla terletilen bir formanın maçtan sonra paketlenip eski hocaya gönderme işine de ilk defa şahit oluyorum. E be Ozan kardeşim yalakalığın ne lüzumu var. Formanın değerini göstereceksen çık sahaya futbolunla göster seni sevenlere. Sahada futbolunu oyna sonra çıkar formanı ver yıkamaya…

Çok mu istiyorsun formanı paylaşmayı? O zaman başarılı oldugun için, takımı kurtarman ve hakettiğin için o formayı eski takımında sana veren Terim’e değil; senin üzerinde emeği olan ailene, alt yapı hocalarına, öğretmenlerine gönder o formayı güzel kardeşim. Terim de seni ekrandan izleyip gururlanmaya devam etsin. Forma göndermeyle olmaz bu işler. Yeni yeni adetler çıkarma, futbolunu oyna!

Hee bu arada sana bir öneri daha! Sakın Arda abilerini örnek alma!... Saha içinde futbolunu oyna saha dışında koy başını yastığa sağa sola bulaşma!

Biz  Türk futbolunun yazarları olarak güveniyoruz sana.

Haydi aslanım ter kat formana, formanı da koy çantana!!!


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu