Seneye Şampiyonlar Ligi`ne gideriz...
28. Haftada liderle puan farkı 3'e inebilir!

Düşme potası ve zirve yarışı 17. hafta bitiminde çok karışıktı. Sadece Başakşehir'in bir avantajı vardı ama buna rağmen transfer dönemini iyi değerlendiren Beşiktaş ve Galatasaray ilk 4 haftada rakibini yalnız bırakmayacağının sinyallerini verdi.

Önce Bursa maçı sonra 7 haftalık fikstürü konuşalım

Vodafone Park’taki Bursa maçından önce Şenol Güneş’in milli takımla anlaşma haberleri taraftarı panik havasına sokmuştu. Buna rağmen milli takım fikstürüne bakarsak bence bu sezon sonuna kadar hocamızı daha da motive edebileceğini düşünüyorum. Sezon sonu da yollar ayrılır olur biter. Bir de Slaven Biliç gibi biri gelirse tadından yenmez.

Bursa maçının özellikle ilk yarısı özlenen Beşiktaş'ı izledik. Tosun'dan sonra ilk kez rakip stoperleri tehdit eden bir forvetimiz vardı sahada. Taraftarın affettiği ve maçtan önce tüm tribünlerin tek-tek çağırdığı Burak da görevini yaptı ve gollerini attı.

Atiba, Dorukhan ve Adem kurgusu oturmuş durumda. Dorukhan böyle giderse sezon sonu ciddi teklifler alır. Adem Ljajic 2-3 haftadır ondan beklentiyi karşılıyor. Atiba ise yaşına inat bensiz keyif alamaz taraftar der gibi oynuyor.

Kagawa'nın ilk 11'de başlamaması normaldi fakat haftaya 11 beklentisi var. Peki Kagawa, cezası biten Queresma,  kaç haftadır oynamayan Oğuzhan ve 2 haftadır yedek bekleyen Medel 4'lüsü oynamadıkları zaman problem yaratırlar mı? Bence yaratırlar ve buna önlem almalı hocamız.

Lens'in bu maçta çok kötü oynamadığını, Güven'in iyi niyetle çabaladığını söyleyebilirim. Kagawa'yı aslında orta sahada değerlendirmek çok daha mantıklı fakat oturmuş bir düzeni bozmamak için kanata çekmek lazım. Q7'nin durumu belirsiz onu bu maçlık idare ederiz.

Medel'i Atiba veya stoperlerden biri cezalı iken oynatacağımız kesin. Bu Cuma onların cezalı olmadığını düşünürsek bir sağ bek hamlesi gelebilir. Bursa maçında Gönül'ün iyi oynadığı dakikalar varken, Yusuf'un karşısında zorlandığı da aşikar. Hem Gökhan dinlenir, hem de Medel'in gönlü alınır.

Adem'i ya da  Dorukhan'ı konuşmak isterdim lakin Oğuzhan'ı bitirmemek lazım. Oğuzhan'ın ne olursa olsun 20-30 dakika da olsa sahada güzel işler yaparken görmek istiyorum.

GELELİM 7 HAFTALIK BEŞİKTAŞ, BAŞAKŞEHİR VE GALATASARAY FİKSTÜRLERİNE

7 Haftalık fikstürün sonunda Beşiktaş sahasında Başakşehir'i, Fenerbahçe ise Galatasaray'ı konuk edecek. En şanslı fikstür bence Beşiktaş'ın…

Bu Cuma günü Yeni Malatya deplasmanında puan kaybı yaşamazsak, galibiyet serisini 3'e çıkarmış oluyoruz. Ayrıca bundan sonra oynayacağımız 4 maçın 3'ü içerde. Dolayısıyla seri sayımız arta bilir. 7. haftada Başakşehir'i 2 farkla yenmemiz durumunda ikili averajla da rakibimizin önüne geçiyoruz. Yani 6 puanlık değil 7 puanlık maç!

Başakşehir sahasında kimi rahat yener diye düşündüğümüzde Erzurum aklıma gelirdi. Berabere kalarak büyük sürprize imza attılar fakat ihtiyacı olan takım daha istekli oynar kuralı bu maçta da gerçekleşti. Bu hafta Antalya daha sonrasında Malatya, Kayseri ve Beşiktaş deplasmanlarının  hepsinde puan kaybedebilirler. Konya ile evlerinde oynayacakları maç ise bu maçlar kadar tehlikeli. Aykut Hoca'nın Konya'sı deplasmanda iyi oynayan bir takım.

Galatasaray'ın fikstürü ise Başakşehir'e oranla daha kolay. Ama onlarında 1-2 deplasmanı çok tehlikeli.

7 Hafta sonraki puan durumunu merak etmekle beraber öngördüğüm puan durumunu sizlerle paylaşmak istiyorum. 28.haftadaki Beşiktaş-Başakşehir ve Galatasaray-Fenerbahçe maçları sonrası en kötü aşağıdaki gibi bir sıralama bekliyorum…

Başakşehir  54
Galatasaray   52
Beşiktaş       51

Kısaca fikstür avantajımızı iyi kullanalım ki 31. hafta Galatasaray deplasmanında beraberlik de bize yetsin. Çünkü son 3 haftada Galatasaray'ın işi (33.haftada Başakşehir maçları var) bizden zor! Yenersek de ballı kadayıf olur, seneye Şampiyonlar Ligi’ni garantileriz...


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu