Luyindama`nın askerleriyiz
Öncelikle bu galibiyet, kendini bilmez, camianın yüz karası BİR KAÇ Trabzonsporlu tarafından saldırıya uğrayan Beyoğlu Gsstore çalışanlarına armağan olsun.

****

Bir süredir Galatasaray maçlarını izlerken, bir müddet sonra "tamam artık sıkmaya başladı, bitse de yazımı yazsam" diyordum, yalan yok. Bugün sanki UEFA kupası finalinde Arsenal ile oynuyoruz ve ben direkten dönen penaltıya "allahım kesilmesin devam etsin" diyorum gibi bir maç izledim. Ne tanım ama...

 

Efsane bir maç başlangıcı, efsane bir ilk yarı izledik. İkinci yarı ise her zamanki Galatasaray-Trabzon maçları gibiydi. Top oynamaya çalışan bir Galatasaray, direnmeye çalışan, bam güm bir Trabzonspor. Oynamaktan çok, oynatmayan klasik Trabzonspor.  Yukarılara tırmanmak isteyen ama çabası yetersiz  Bordo-Mavi. Bir kere de İstanbul’da şaşırtın be birader!...

TRABZONSPOR EKSİK AMA…

6 eksikle Arena'ya gelmek kolay değil, hak veriyorum. Hele yeni transferleriyle ilk kez kapalı gişe oynayacak Galatasaray'a 6 eksikle çıkmak hiç kolay değil. Ama 11 kişi oynuyorsan ve "büyük takımım ben" diye geziyorsan, eksiğine sığınmayacaksın.

Futbolcular futbol oynamayı istedikleri ve oynadıkları zaman müthiş işler çıkardılar. Takım makinalı tüfek gibi top oynuyor.

Belhanda sanki ilk Galatasaray maçına çıkıyormuş gibi istekli ve aktifti. Kaleciyi de toy bulunca iki şut çekti, ikisi de girdi. Ama hala şutlarda zayıf.

N’Diaye hücumda ölü balık,  defansta katil balina. Hız, press, top çalma, adamların üstüne karabasan gibi çökme, ne ararsan var. Tek sıkıntı, kaleyi gören pozisyonda ayağına top istemesi. İsteme artık Ndiaye, atamıyorsun işte!

DİAGNE’Yİ BEĞENMEDİM- LUYİNDAMA’YA ŞİİR YAZABİLİRİM

Diagne'yi beğendim desen neyini beğendin diye sorarlar, beğenmedim desem nedenini merak ederler. Bu maçta Diagne'yi değerlendirmeyeceğim çünkü böyle maçlarda forvetler çok ciddi markaj altına alınıyor. Harikalar yaratma ihtimalleri sıfır oluyor. O yüzden ne desek yanlış olur.

Ama isterseniz adına akrostiş şiir yazacak kadar beğendiğim futbolcuyu söyleyeyim. Luyindama!

Biz bu adamı nerden bulduk, nasıl bulduk, bu adamı bu kadar ucuza nasıl opsiyonlu kiraladık, emeği geçen herkesi KUTLUYORUM.

Bilen bilir, asla futbolcu övmem, hiçbir yeni transfer hakkında "çok süper" yorumlar yapmam. Ama Luyindama benim bütün kanunlarımı çiğnedi, yazdırdı! Bu adama şiir yazsam yetmez!

Alan markajı var, adam markajı var, oyun kuruculuk var, çalım var, şut var, kafa var. Nereye baksam onu görüyorum, sağda da var, solda da var, kornerde var, tehlikeli atak uzaklaştırmada var.

Mevkii falan boş verin, 11 tane Luyindama alın, şampiyonlar ligi’ni güle oynaya getirelim ülkeye. "Abarttın sen de" diyebilirsiniz ama, maçtan yeni geldim, heyecanımı atamadım. Ayrıca bence hiç de abartmıyorum!

VAR ODASINDAKİLERLE BERABER HAKEM DE GÖZALTINA ALINMALI!

Gelelim hakeme. Bence tüm Galatasaray takımına sarı kart çıkartacağına dair iddiaya girmiş, aksi mümkün değil.

VAR odasındaki hakemler de orta hakemle birlikte gözaltına alınmalı,  bu kadar karta ve boş faule nasıl göz yumdular, araştırılmalı!

Galatasaray bu kadar doğranmışken,  Trabzonspor penaltımız verilmedi diye yırtınıyor. Verilseydi n’olurdu?  Yine yenilirdi Trabzon. İzledik gördük. Galatasaray’ı alt edecek güç sahada yoktu. Ayrıca Galatasaray tek başına "kasıtlı hakem hataları var, buna karşı birlik olalım, dik duralım" derken de haksız değildi. Bakın bugün de hakem hataları oldu. Galatasaray’dan Diagne atılabilirdi. Penaltı verilebilirdi, kartlar daha çok gösterilebilirdi ama sonuç değişmezdi!


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu