Kagawa çıtayı yükseltti...
Skor odaklı konuşan biri değilimdir. İlk yarı 3-0 önde kapamamız beni çok şaşırtmasına rağmen bir tedirginlik vardı üstümde. Nitekim ikinci yarı başladı ve Antalya'nın golünden sonra büyü bozulur gibi oldu. Birde 2. gol gelseydi ki gelebilirdi, halimiz duman olurdu. Bu dakikalarda Şenol hocanın yine geç hamle yaptığını söyleyebilirim. Bu skor yanıltmasın, çünkü Antalya'nın katkıları da çok büyüktü… Bu arada merak ettim baktım; deplasmanda en son 6 golü Aralık 2001'de Göztepe'ye atmışız. (0-6) İstatistiklere geçen bir maçta iyi nefes aldık.

İLK 11’E İTİRAZIM VAR…

Burak ve Queresma cezalı iken, Babel gitmişken zoraki olarak takım gençleşmeye devam etti. Medel'in kesilmesi ya da dinlendirilmesi arada lazım hamleler. Atiba'nın iyi oluşu, ilk yarı atılan gollerin orta sahalardan gelmesi hatta diğer gollerin de yeni 10 numaramız Kagawa'dan gelmesi sevindirici. Eleştireceğim noktalar; Caner'in sol açık oynaması, Lens'in ilk 11'de yer bulması, dinlendirilen Medel'in 4-1 öndeyken oyuna girmesi, Güven gibi sahanın en gencinin öndeyken çıkması….

ŞENOL GÜNEŞ’İ BU SEZON İLK KEZ GÜLERKEN GÖRDÜM

Kagawa'nın 2. golünden sonra Şenol hocanın tebessümü bizi de mutlu etti. Uzun zamandır ilk kez görüyorum saha dışı olayları unutup, maça bu kadar konsantre olduğunu. Tabii 6 aydır maaşları alamayan oyuncuların durumu onu da fazlaca üzüyordur.

SAMURAY KAGAWA

Gelir gelmez gol attı derler ya… Yok arkadaş, Kagawa topa dokunur dokunmaz iki gol attı. İlk gol sonrası sevinç ve serbest vuruş golündeki bekleme sürelerini çıkartırsak nerdeyse 1 dakikada 2 gol! Araştırmadım ama Dünya'da herhalde bu kadar hızlı gol atan yeni transfer bence ilk ve tektir. Peki bu adam kimin yerine geldi? Tolgay derseniz… Ben de "4 sezonda 3 gol atan gitti,  1 dakika da 2 gol atan samuray geldi" derim. Bu arada Kagawa'nın gelişinin negatif tarafları da var. Klas bir oyuncu olduğu için klas olmayanlar deşifre oldu.

TAKKE DÜŞTÜ, LENS VE LARİN GÖRÜNDÜ…

Kagawa'nın gelişi ile çok sırıttılar. Lens'in bu maçta tek güzel yaptığı şey kontraya çıkarken Antalya'lı oyuncunun yerden kalkmadığını görerek topu taca atması… Kötümser düşünmek istemiyorum fakat gidemeyeceğini anlayıp taca da atmışta olabilir. Özetlersek Lens'in bu takımda ve o pozisyonlarda aldığı sürelerde yıldız olacak çok oyuncu var.

Larin de 5 dakika içinde 3 gol pozisyonda ne pas atmayı ne de şut çekmeyi becerdi! Ayrıca Kagawa’nın 2 golden sonra ona attığı güzel pasını da harcadı. Kısaca bu 2 oyuncunun kalitesi Kagawa’nın gelişiyle iyice ortaya çıktı. Şimdi bir de merak ettiğim Burak Yılmaz! Haftaya görürüz…

DORUKHAN, BEŞİKTAŞ’IN EN BÜYÜK KAZANCIDIR…

Son 5 lig maçında da gol attı fakat Trabzon ve Kasımpaşa maçlarında VAR'dan dolayı sayılmadı. 6 numara oynayan bir oyuncunun savunmaya bu kadar yardım ederken, oyun kurmaya çalışırken bir de hücuma sık-sık destek vermesi çok güzel. Hem de bu yaşta ve ne yaptığını çok iyi bilerek! Sözleşmesi sezon sonunda değil mümkünse hemen yarın iyileştirilip uzatılmalı.

ADEM LJAJİC’İN DE TAPUSU ALINMALI!

Geldiğinden beri en iyi maçlarından birini çıkardı ama ayrı parantez açmamın nedeni bu değil. Maçın adamı gösterenleri anlayamadığım için ayrı yazma gereği duydum. Onun kalitesi ve ondan beklenti de  bu zaten. Elbette hakkı var ama bence kötü bi maç çıkarırsa dikkat çekmeli…

CANER, ADRİANO, G.GÖNÜL ROTASYONU…

Bu üç ismin aynı anda ilk 11 oynatılmasına her zaman itirazım var, 2 maç hariç! Onlar da ilk devre ve lig sonundaki maçlar… Çünkü sonrası tatil! Bu oyunculardan her hafta birinin dinlendirilmesi lazım ki, sezon sonuna kadar sağlam kalsınlar. Yoksa en ihtiyaç duyulan maçlarda tribünde olurlar.  Üçünün de aynı anda kadroda görmeyi anlamış değilim.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu