Polemik

`Burak Yılmaz, yıldırır mı?`

Sporpanel'i arayan, yazı gönderen yüzlerce Beşiktaşlı, Burak Yılmaz transferini protesto ediyor!... Ne olur sesimizi duyurun diyorlar... Biz de tepkisini güzel cümlelerle ortaya koyanlara sitemizin sayfalarını açtık... İşte onlardan ilki; Harun Demirel!
"Futbolsever yazıyor, sporpanel yayınlıyor"

Fikri, kalemi ve hafizası güçlü Beşiktaş sevdalısı Harun Demirel'den!

 

BURAK YILMAZ, YILDIRIR MI?

Beşiktaş’ın devre arası transfer döneminde ilk icraatı çok tartışılan Burak Yılmaz oldu.  Taraftar, transfer henüz resmiyet kazanmadan bölünmeye başlarken olumsuz tepki gösterenler çoğunluktaydı.

Sosyal medya ve kıraathane muhabbetlerine bakarak bunun analizini yapmak mümkün;

Taraftar neden tepkili?

Beşiktaş 2010-2011 sezonunda meşhur 'Portekiz Çetesi'ni kurmuş, büyük umutlarla başladığı sezonu hüsranla bitirmişti.

Aradan geçen 2 yılda sonuçlar hiç iyi gitmiyor, mevcut başkan Yıldırım Demirören sürekli protestolara maruz kalıyordu. Yeni sezonda birçok değişikliğin haberini başkanlık koltuğunu devralan Fikret Orman ve ekibi her fırsatta belirtiyordu.

FEDA SEZONU BİR DEVRİMDİ

Herkesin bildiği üzere FEDA Sezonu, kendi evladı olan Samet Aybaba’nın takımın başına getirilmesi ve  Türk oyuncuların takıma katılmasıyla ‘Portekiz Çete’si  büyük ölçüde dağıtıldı. Yeni umutlar yeni heyecanlarla 2012-13 sezonu başladı.

Metin-Ali-Feyyaz sezonunu bekleyen gözler, gurbetçileriyle olsun, altyapı ve diğer Türk futbolcularıyla olsun ışıl ışıl parlıyordu...

Şimdi gelelim bu kadar hevesli ama aynı zamanda kırılgan bir yapıya sahip Beşiktaşlı taraftarların Burak Yılmaz'a olan öfkesine!

SAHTE PENALTI CANIMIZI ÇOK YAKMIŞTI...

2012-13 sezonu başlamış; ilk hafta Beşiktaş’ın belalısı diyebileceğimiz o zamanki adı İBB Spor olan takımla maçımız berabere bitmişti. Sonraki hafta İnönü Stadı’nda bizi büyük bir maçı bekliyordu… Beşiktaş - Galatasaray maçı beklendiği gibi hızlı başlayıp karşılıklı gollerle devam ederken maçın sonlarında 3-2 galip durumda olan Beşiktaş’ın aleyhine bir penaltı kararı çıktı.

Burak Yılmaz düşmüş, hakem tereddütsüz penaltı noktasına gitmişti. Kazanılan penaltıyı gole çeviren Selçuk İnan maçın sonucunu tayin ediyordu. 3-3

Maça büyük umutlarla başlayıp son bölümüne de önde giren Beşiktaş beraberliğe razı olmuştu. Kalplerdeki umudun yıkımı Burak Yılmaz’a fatura edildi.

"Faul var mıydı, yok muydu?" tartışması bir yana, pozisyonun ceza sahası dışında olması daha da büyük bir öfke harbine soktu taraftarı. Hatırlarsanız Beşiktaş taraftarı 16 Mart 2008 tarihinde Trabzonsporlu futbolcu Barış Memiş oyundan atıldığında haksızlık  yapan hakemi protesto etmişti. Böyle bir yapıya sahip Beşiktaş taraftarı kendine olan bu haksızlığa katlanamadı. Üstelik olayın 'Baş Kahraman'ı daha önce Beşiktaş formasını giydiği için taraftarın kendi evladı olarak gördüğü Burak Yılmaz olunca ipler koptu. Sonrasında  Burak Yılmaz hakemi kandırmak için kendini yere atan oyuncu damgasını yedi!

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ BÜYÜK KUMAR OYNADI

Anlattığım olayları biraz düşünürseniz böyle bir durumda Burak Yılmaz transferinin düpedüz kumar oynamak olduğunu görürsünüz.

Şenol Güneş’in isteği üzerine transfer edilen Burak taraftar arasında çalkantılar oluştururken kulübüne ödenen yaklaşık 8,4 Milyon TL gibi bir bonservis de eleştiri konusu olacaktır. Çünkü;

"Bundan Sonra Her Sene" politikasıyla yola devam ederken önemli oyuncuları parasızlık yüzünden gönderip yerlerine daha makul ücretli oyuncular transfer eden yönetimin kaçırılan 16. Şampiyonlukta suçlu olduğu kesindir! Ön plana çıkan suçlular ise; hoca ve başkan’dır. Burak’ın 8.4 milyon euroluk transferi de suçların üzerine tüy dikmektir!

Ülkemizde, olaylara sonuç odaklı bakan, ‘paralar nereye gitti’ gibi sorular soran, transferde star oyuncular bekleyen taraftar  tatmin edilemezse tepkisini de koyar!  Koydu da zaten…  2 kez üst üste Süper Lig’de şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’ndeki başarılarla el üstünde tutulan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Teknik Direktör Şenol Güneş bugün istenmeyen adamlar haline geldi.

Bu sene de durumun  kötü olmasından sonra Burak Yılmaz transferini yapmak, taraftarlarda oldukça gergin bir ortam yarattı. İstenilen sonuçlar alınamazsa Yönetim ve Teknik Heyet Burak kumarını kaybeden taraf olacaktır!

Bu denli kırmızı çizgi olan Burak’ı onca paraya transfer etmek taraftarı küstürür mü onu da göreceğiz.

Burak Yılmaz yıldırır mı?

Onu da göreceğiz!

Belki de “Kral Burak” taraftarın sevgisini tekrar kazanarak Kartal’ı uçuracaktır…

Onu da göreceğiz!

 

Harun Demirel

 
Bu haber 10.01.2019 01:30:44 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Eller aya büyükler yaya!...

 • Serdar Aziz'den Başakşehir'e gözdağı! 'F.Bahçe'nin ismi...'

 • Akhisar pes etmiyor !

 • Başakşehir'den şampiyonluk alametleri...

 • Süper Lig'de Haftanın EN'leri...

 • Ahmet Ağaoğlu: 2-0'dan 2-2 hoş bir sonuç değil

 • Erzurumspor'un yeni hocası belli oldu...

 • Terim'le komik ve kozmik iki sözleşme!...

 • Akhisarspor'un can derdi 3 puanı getirdi...

 • Önce Trabzon, sonra Kasımpaşa...

 • Mustafa Denizli hastanelik oldu...

 • Süper Lig'de beklenmedik ayrılık...

 • Göztepe'yi sıkıntı bastı !

 • Yüzücülerimiz, Medical Park Hastanelerine emanet!

 • Galatasaray Erzurum'a takıldı,puan farkı açıldı...

 • Başakşehir'in şakası yok !

 • Amatör maçta tekmeler havada uçuştu

 • Kritik maçta 11'ler belli oldu...

Benzer Haberler

Futbol Ligleri Puan Tablosu