Fener gürledi; ben de varım!
Daha ligin altıncı haftasında Fenerbahçe için ‘bu sene geçti’ diyenler bu maç sonrası bakalım neler diyecekler. Beşiktaş maçı sonrası taşlar yine yerine oturdu. Aslında Fenerbahçe’nin lige kötü başlamasının sebebi UEFA’nın pençesinde oluştu.  Vardar’a elendikten sonra Fenerbahçe UEFA’nın takibinden kurtuldu, transfer yapmaya başladı. Alınan oyuncularla takım güçlendi ama zaman kaybedildi. Şimdi Aykut Kocaman onları takıma monte ediyor Fenerbahçe de galibiyet serisine başlıyor. İlk adım geçen hafta 1-4’le Alanya’da atıldı. 2-1’lik Beşiktaş galibiyeti moral oldu. Bundan sonrası artık liderlik mücadelesidir.

Yarın Bursaspor-Galatasaray maçı var. Bu kadar dökülüyor denen Fenerbahçe ile liderin arasında 2 puan kalırsa bu Fener bu sene şampiyon olur, tasalanmayın!

AYKUT KOCAMAN İYİ KADRO ÇIKARDI

Fenerbahçe bu kez  20. dakikada golü bulunca tribünler coştu. O ana kadar zaten Fenerbahçe maçın hakimiydi. Gol arıyordu. Penaltı doğru karardı. Medel, Janssen’in üstüne yığıldı, Guiliano da penaltıyı güzel attı. Sonrasında Valbuena sahneye çıktı. Marifetli çalımlarıyla Quaresma’yı oyundan attırdı. Akıllı futbolcu ben buna derim. Gol atmak tamam da rakibi attırmak da çok önemli. Beşiktaş o anda sarsıldı… Tam bu iş bitti diyecektik ki Neto da atıldı. Biraz ağır bir karardı. Amacını aşan sertlik yoktu. Son adam kararı biraz abartılıydı… Neyse…

Fenerbahçe savunması bu maçta Beşiktaş’a karşı çok iyi direndi. Kimse bu kadarını beklemiyordu. Ozan o golleri kaçırmasa Fener belki de farka giderdi. Çok pozisyon yakalandı. Çok tempolu bir maç oynandı. Ali Palabıyık her iki takıma da hatalı düdükler çaldı. Beşiktaş’ın Negredo ile attığı gol ofsayt değildi. İptal edilmesi hataydı.

MEHEMT EKİCİ-GUİLİANO-VALBUENA-SOUZA-ALPER

Bu beşli Fener’i iyi günlere taşır. Mehmet Ekici  takıma oturursa etkinlik artar. Mehmet Topal’a bile yer kalmayabilir. Jarssen güçlü bir golcü. Daha yeni o da ısınırsa Fenerbahçe birden umutların bittiği yerden tırmanışa geçer.  Takımın en oynak yeri; sağ ve sol savunma kanatları. Aykut Hoca’ya güven  devam ediyor ama onun da bu konuda eli rahat değil.

Bu maçta kaleci Kameni de çok iyiydi. Volkan’ın dinlendirilmesi işe yaradı.

Fener’in geri dönüşü bazılarını rahatsız edecek ama böyle giderse Kadıköy de inleyecek.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları


Futbol Ligleri Puan Tablosu