Gomis’ten bi sağ bi sol
Başlığa Gomis’i çıktım ama Brezilyalı Fernando, üzerine kitap yazılacak bir adam. Feghouli şiirsel bir güzellik, N’Diaye kesintisiz güç kaynağı, Selçuk sabır taşı, Belhanda’ysa gamsız baykuş!... Konya maçının tek gamsızı vardı o da Belhanda’ydı. Nedendir bilinmez uyuntu bir maç çıkarttı.

Galatasaray’a her fırsatta laf sokuşturmaya kalkanlara da bir tavsiyem var;  bırakın kıskançlığa gün geçirmeden Galatasaray’ın maçlarını dikkatle seyredin ki futbolun zevkine varasınız. Etrafınızda böyle futbol oynayan bir takım daha yok! Kıskançlık sizi üzer ama Galatasaray’ın futbolu kendinize olan güveninizi artırır. Mutluluk oranınız artar. Sağlığınıza kavuşursunuz.

Galatasaray’ı izlemeniz tavsiyemdir.

Nedeni şu;

Uluslararası bir Piar şirketi 1001 denek üzerinden bir araştırma yapmış hepsi  ‘en büyük Galatasaray’ demiş. 1002. denek de ‘en büyük Galatasaray’ demiş. O bir Fenerbahçeliymiş. Madalya vermişler…

BRAVO İGOR TUDOR SEN BİR PANZEHİRSİN

Galatasaray’ın bu seneye kadarki kadrosu evlere şenlikti. Yıllanmış kadro tortu gibi dibe çökmüştü. Mutlak değişmesi gerekti. Tudor değiştirdi. Önce kellesini istediler şimdi ona methiyeler düzüyorlar. İgor Tudor birden Galatasaray’ın panzehiri oldu. Takım kabuk değiştirdi, futbol mantalitesi değişti. İgor Tudor Galatasaray’ın panzehiri oldu.

‘Top bende kalsın’ lafı ‘Top rakip filelerde kalsın’a dönüştü.

 ‘Yenemiyorsan yenilme’ de ‘yenemediğin kalmasın’ oldu.

Safsatadan uzaklaşıldı, gerçeğe dönüldü.

Neydi gerçek?

Ekip halinde kollektif futbol.

ADAMA SORMUŞLAR ÇAĞDAŞ FUTBOL NEDİR? GALATASARAY’DIR

Konyaspor’a karşı Konya’da alınan 2-0’lık galibiyet küçümsenecek bir sonuç değil. Siz bakmayın maçı karalayanlara. Galatasaray müthiş oynadı. Müthiş demek rakibe teslim olmadan bu yılın Türkiye Kupası Şampiyonu’nu evinde yenmek demek. Galatasaray bu sonuca varırken çok akıllı ve çok etkin bir oyun koydu sahaya. Fernando yıldızlaştı. Her yerde sanki o vardı. Teke tekte bile rakipten top çaldı. %96 isabetli pasla oynadı. Bütün takım yardımlaşarak oynadı. Bu yüzden savunma açık vermedi. Konya hiç tehlike yaratamadı. Galatasaray savunmasını da önde tuttu. Muslera dahil bir bütün olarak oynadı, futbolunu bütün sahaya yaydı. Rakibi bunaltacağı sonunda üç puanı kapacağı daha ilk yarıdan belliydi. Nitekim öyle oldu. Sonlar Konya pes etti. Gomis bi sağ bi solla ikiledi.

Ben de bunu maç öncesi burada yazmıştım.

Öngörüm çıktı;

Konyaspor çok adamla savunma yaptı, fırsat buldukça kontratağa kalktı, beceremedi. Galatasaray hiç format değiştirmedi. Konya’yı devamlı abluka altında tuttu. Konya  atağa kalktıkça rakip kale önünde çoğalamadı. Galatasaray yüklendi, Konya geri dönemedi.

Galatasaray Konya’ya lider gitti, arayı açarak geri döndü.

Hala beğenmeyen var mı?

Hala kolay maçlar oynadı diyen var mı?

Hala saçmalayan var mı?

Etmeyin a dostlar; Galatasaray Konya’dan da galip döndü.

Hz. Mevlana yaşasaydı çoktaan Galatasaraylı olmuştu bile…


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu