Fener`den derbi öncesi peşrev
Fenerbahçe sezona akordu bozuk sazla başladı. Ne Türki çağırdı ne tribünlere taraftar!... Sahaya çıkanlar Fenerbahçeliler mehter takımı gibi iki ileri bir geri gittiler. Çoğunca oldukları yerde saydılar, rakipleri  arayı açarken onlar 10 puan civarında dolandılar…. Fenerbahçe bitti, Fener gitti, derken Fenerbahçe dün Kadıköy’de Galatasaray maçı öncesi  peşrev çekti. Ki hafta artık ben de varım Galatasaray ayağını denk alsın dedi.

Yeni Evkur Malatya’yı Kadıköy’de yağmur gibi gollerle  3-1 yenen Fenerbahçe’nin hocası Aykut Kocaman da bu haftaki derbi için; ‘Galatasaray maçını kazanarak döneceğiz. Onlar da bizden sonraki haftalarda puan kaybedecekler’ diyerek raconu kesti!

KOLAY MAÇ İLK YARIDA BİTTİ

Fenerbahçe dişine göre rakip bulunca şov yaptı. Gol de erken gelince şov şölene döndü. Fenerbahçe eski futbolcusu Erol Bulut‘un takımı Yeni Evkur Malatyaspor’u  peş peşe bulduğu şık gollerle ezdi geçti.

Daha maçın başında 4 ve 6’da Ozan’la Guiliano’nun golleriyle 2-0 öne geçen Fenerbahçe maça avansla başlamış oluyordu. Malatya şaşkına dönmüştü bu kadar da kolay teslim olmayacak gibi gözüken Malatya 28’de Hasan Ali’nin ayağından 3. golü de yiyince iş bitti diyenler az daha yanılıyordu… Golden iki dakika sonra 30’da Fenerbahçe kalesi önünde yaşanan karambolde top; ‘inat ettim asla Fener kalesine girmem’ diyince Yeni Evkur Malatyaspor’un da topları üst üste iki kez direkten dönünce, üç kez de futbolcularının vurduğu top Fenerbahçe kalesi çizgisini geçmeyince kader belli oldu; Fener maçı kazanacak!

O gol olsa, ikinci yarı duran Fenerbahçe 68’de Batuhan’dan bir gol yiyecek ve maç 3-2’ye gelecekti.

AYKUT KOCAMAN ŞANSI MAÇI BİTİRDİ

Fenerbehçe dün ilk yarı çok arzulu bir futbol oynadı. Goller yağmur gibi geldi. Valbuena ve Dirar önemli katkılarda bulundu golleri atanlar da onların servislerini inkar etmedi. Ancak ilk yarı mükemmel oynayan Fenerbahçe ikinci yarı durdu. Maçın 90 dakika olduğunu unuttular. İkinci yarıda oyuna giren Fernandao ve Janssen de gol yollarında cömert davranınca takım kısır bir döngüye girdi. İŞlk yarı mükemmel olan Fener ikinci yarı neden durdu. Sorulması gereken soru budur. 3 puan çok güzel ama yetmez!

 

Aykut hocanın Kocaman şansı maçı kurtardı.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları

Futbol Ligleri Puan Tablosu